Personaalne fotokoolitus algajale või edasijõudnud fotograafile - VALI ise ÜKS huvipakkuv teema

(9 ak tundi)

Vali ise huvipakkuv koolituse teema

4 erinevat koolituse teemat

Spetsiaalselt algajatele- ja edasijõudnutele välja töötatud personaalne õpe, kus õpilane saab erinevate teemade seast valida endale ÜHE huvipakkuva teema, millele koolitusel keskendutakse. Koolitus sobib nii algajale- kui ka edasijõudnud fotograafile.

Sinu Pulmafotograaf & Unistuste Pulmapildid
Sinu Pulmafotograaf & Unistuste Pulmapildid
Sinu Pulmafotograaf & Unistuste Pulmapildid
Sinu Pulmafotograaf & Unistuste Pulmapildid

Koolitus toimub iga kuu. Täpne koolituse aeg lepitakse iga kord õpilasega eraldi kokku.

Koolituse kirjeldus

Spetsiaalselt algajatele- ja edasijõudnutele välja töötatud personaalne õpe, kus õpilane saab erinevate teemade seast valida endale ÜHE huvipakkuva teema, millele koolitusel keskendutakse. Koolitus sobib nii algajale- kui ka edasijõudnud fotograafile.


Koolituse hind: 900 €

Koolituse toimumise aadress: Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Roosikrantsi tn 8b, II Korrus – Roosikrantsi konverentsikeskus - https://konverentsiruumid.ee/

Õppekava nimetus: Portree- ja pulmafotograafi täienduskoolitus.

Õppekavarühm: 0211, Audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine.


KOOLITUSE TEEMAD (õpilane valib ÜHE teema):


1. FOTOKAAMERA JA TEHNIKA TUNDMAÕPPIMINE - õpilane õpib tundma oma fototehnikat ja oskab seda erinevates olukordades maksimaalselt ära kasutada.


2. PULMAFOTOGRAAFINA TEGUTSEMINE - õpilane mõistab klassikalist pulmapäeva ülesehitust, norme ja selle erinevaid aspekte läbi fotograafi silmade. Kogemus ja vead millest õppida. Lisaks minu kogemus turundamisel läbi Google Ads keskkonna, oma kodulehe loomine, SEO ja kodulehe märksõnastamine, sobiva domeeni valik.


3. KLIENDI VÕI MUU SUBJEKTI PILDISTAMINE JA VALGUSTAMINE - õpilane oskab oma klienti pingevabalt poseerida, et kliendid oleksid piltidel loomulikud ja rahulolevad arvestades seejuures erinevaid kliendtüüpe (pikkus, kehaehitus jne). Lisaks oskab õpilane leida kliendi või muu subjekti (nt toote) pildistamiseks sobiva koha, valguse ja vajadusel neid sobivalt valgustada kasutades erinevaid abivahendeid (välgud, reflektorid jne). Moodul sisaldab soovi korral modellidega fotosessiooni. Koolitus sobib hästi ka oma tooteid pildistavale õpilasele.


4. FOTOTÖÖTLUS ADOBE LIGHTROOM CLASSIC PROGRAMMIGA - õpilane oskab Adobe Lightroom Classic programmis pilte erinevate tööriistadega töödelda ja hallata.


Õpingute alustamise tingimused: Koolitusel osalemine.


Õppe kogumaht: 9 akadeemilist tundi, millest auditoorse ja iseseisva praktilise töö maht 9 akadeemilist tundi.


Õppe sisu:

# Mahukas teooriaõpe.

# Praktiline pildistamissessioon modellidega (sõltuvalt valitud teemast).

# Adobe Lightroomiga Classic fototöötlus (sõltuvalt valitud teemast).


Õppekeskkonna kirjeldus: Meie koolitusruumid on spetsiaalselt kujundatud täiskasvanute õppeks, kus on olemas kõik esmased vajalikud vahendid sh arvutiga töötamise pind ja mugav iste, puhkenurk, kirjutuslaud, paberid, pastakad, korralik ventilatsioon ja heliisolatsioon, et õppimine toimuks vaikuses. Lisaks on olemas kööginurk ja ühistranspordi peatus maja juures.


Õppematerjalid: Koolitusel osaleval õpilasel peab olema oma fotoaparaat (sõltuvalt valitud moodulist). Muud õppematerjalid (paber, pastakas) väljastab juhendaja kohapeal. Koolitusel osalejal on soovituslik kaasa võtta oma arvuti kuhu on paigaldatud fototöötlusprogramm Adobe Lightroom Classic (sõltuvalt valitud moodulist). Arvuti puudumisel kasutatakse Koolitaja sülearvutit.


Lõpetamise tingimused ja väljastatav dokument: Koolitusel osalemine, tõend.


Kvalifikatsioon: Jako Ülenõmm on pikaajalise kogemusega fotograaf sh pulmafotograaf, kes on pildistamisega tegelenud juba üle 10 aasta. Esimestel aastatel pühendus ta looduse ilu jäädvustamisele ja väga tehnilisele makrofotograafiale, seejärel tulid reisifotograafia ja pulmade jäädvustamine. Nüüd keskendub ta täielikult pulmafotograafiale.

Jako Ülenõmm on läbinud väga põhjaliku Töötukassa poolt korraldatava “Täieliku pulmafotograafia” koolituse, millega pandi alus oma ettevõtte loomisele ja professionaalsele pulmade jäädvustamisele. Lisaks läbiti individuaal- ja grupikoolitaja põhjalik kursus, et ka ise koolituste korraldamisega tegelema hakata. Lisaks nimetatud koolitusele on ta läbinud suurel hulgal erinevaid põhjalikke online videokoolitusi sellistelt pulmafotograafia maailma tippudelt nagu Susan Stripling, Roberto Valenzuela, Scott Robert Lim ja paljud teised.


Juhendaja/koolitaja: Jako Ülenõmm

Valdkond: Fotograafia sh pulmafotograafia

Kogemus: 10+ aastat


Kontaktandmed: www.pulmafotograaf.eu, +372 504 8371