Mismoodi neid päikeseloojanguid siis pildistada?


Tõstke käsi kellele meeldivad päikeseloojangud. Mulle küll täiega meeldivad! Päikseloojangud on suviste pulmade üks oluline osa ja pruutpaar kindlasti tahab, et sina pulmafotograafina neid selles kaunis loojangus jäädvustaksid.

Kuna see aeg on üpris lühike, siis soovitan kindlasti aegsasti pruutpaariga see päevakavasse planeerida. Ma ise sätin selle üldiselt pulmabändi teise seti ajale, st suvel ca 20-21 ajal kui ilm vähegi lubab. Või vaata äpist mis kell päike loojub. Tasub ka pulmaisaga kokku leppida, et viid paari ca 15-30 minutiks ära.


Päikeseloojangu pildistamisel tekib see probleem, et mängides erinevate säriaegadega, ava ja isoga ja püüdes saada taeva värvid pildile jääb sinu paar üldiselt pildil tumedaks, sest kaamera jaoks on tegu kahe erineva maailmaga - su paar ja taevas. Kui paar on normaalse heledusega kaovad jälle taeva värvid ja taevas nn põleb ära (jääb liiga hele). Kindlasti kasuta loojangu jäädvustamisel M režiimi, sest poolautomaatse või automaatse režiimiga pildistades ei pruugi sa soovitud tulemust saada.

Kui mul pole võimalik või ma ei taha kasutada paari valgustamiseks lisavalgust (nt välk, reflektor, videovalgus vms), siis eelistan alati seda olukorda, kus taeva värvid on olemas (st säriaeg on piisavalt kiire, ava väike, iso madal) ja paar jääb veidi tumedamaks. Seda olukorda on hiljem fototöötluse programmis nt Adobe Lightroom lihtne korrigeerida vs olukord kus taevas põleb täielikult ära ja sealt on hiljem detaile väga keeruline kätte saada.


Mu enda lemmik objektiiv päikeseloojangute pildistamisel on 70-200 F2.8, st sellega saab paari eriti mõnusalt taustast välja tuua ja ägedad päikeseloojangu värvid sinna juurde.

Ja miks mitte pildistada ka siluette, st vii säriaeg piisavalt kiireks, ava väiksemaks ja iso madalaks.

Täiega ootan juba suve ja uusi pulmi! Seniks naudi allolevaid päikeseloojanguid.

Sinu Pulmafotograaf
Sinu Pulmafotograaf
Sinu Pulmafotograaf
Sinu Pulmafotograaf
Sinu Pulmafotograaf
Sinu Pulmafotograaf
Sinu Pulmafotograaf
Sinu Pulmafotograaf